NEFSCUN Management Team

This post is also available in: Nepali

 

S.No. Name of Employee Designation
HEAD OFFICE (NEW-BANESHWOR, KATHMANDU)
1 Mr. Shivajee Sapkota Chief  Executive  Officer
2 Mr. Shiva Adhikari Department Head,Admin & Coordination
3 Mr. Ganesh Prasad Timalsina Officiating Department Head, Program Development
4 Mr. Durga Prasad Dhakal Officiating Department Head, Member Service
5 Mr. Radheshyam Shrestha Officiating Department Head,Business
6 Mr. Nava Kumar Adhikari Program Officer
7 Mr. Prem Nath Wagle Financial Literacy Officer
8 Mr. Ballav Timilsina Program Officer
9 Ms. Rashmi Bastakoti Liaison Officer
10 Ms. Shanti Adhikari Program & Development Officer
11 Ms. Radha Poudel Administration and Communication Officer
12 Mr. Keshab Prasad  Dahal Program Officer
13 Mr. Manoj  Budhathoki Interlending Officer
14 Mr. Bharat Neupane Program Officer
15 Ms. Mana Kesari Maharjan Account  Officer
16 Ms. Asmita Adhikari Monitoring Officer
17 Ms. Rita Subedi Monitoring and Evaluation Officer
18 Mr. Sachin Bhattarai Program Officer
19 Ms. Muna Shrestha Sr. Interlending Assistant
20 Mr. Rajan Subedi Sr. IT Assistant
21 Mr. Binod Dhakal Sr. Interlending Assistant
22 Ms. Purnima Koirala Sr. MIS Assistant
23 Mr. Manohar Acharya Sr. Interlending Assistant
24 Ms. Rojina Thapa Sr. Interlending Assistant
25 Ms. Asina Poudel Sr. Assistant Management & Secretary
26 Mr. Prakash Adhikari Program Facilitator
27 Mr. Subash Thapa Sr.Assistant
28 Mr. Sabin Adhikari Business Assistant
29 Mr. Mohan Kumar Shrestha Stationary Assistant
30 Mr. Thala Prasad Chaulagain Sr. Driver
31 Mr. Pradip Shrestha IT. Assistant
32 Ms. Pramila Shrestha Business Assistant
33 Mr. Sudhan Dhital Store Keeper
34 Mr. Shyam Krishna Shrestha Account Assistant
35 Ms. Saraswoti Wagle Monitoring Assistant
36 Mr. Purushottam Dhital Businees Assistant
37 Ms. Apsara Adhikari Office Assistant
38 Mr. Chiran Khatri Driver
39 Mr. Niranjan Ghimire Office Assistant
40 Ms. Rupa Aryal Office Assistant
41 Ms. Nirmala Karki Office Helper
42 Ms. Ajita Bhandari Office Helper
43 Mr. Abhishek Shrestha Office Helper
NEFSCUN RESOURCE CENTER,CHABAHIL
1 Mr. Sanjay Raj Timilsina Officiating Principal
2 Mr. Krishna Prasad Acharya Training Officer
3 Ms. Sharmila Gautam Training Officer
4 Mr. Bidur Khadka Assistant Officer
KATHMANDU, CHABAHIL – FIELD OFFICEIL
1 Mr. Jayaram Banjara Program Officer
2 Mr. Subash Regmi Pogram Assistant
LALITPUR – FIELD OFFICE
1 Mr. Manoj Karki Field Office Incharge
2 Mr. Tilak Prasad Chaulagain Interlending Assistant
SUNSARI – FIELD  OFFICE
1 Mr. Ram Krishna Bhattarai Field Program Officer
2 Ms. Binda Bhattarai Office Assistant
3 Mr. Ram Hari Bhattarai Office Assistant
BANKE – FIELD OFFICE
1 Mr. Bishnu Poudel Field Program Officer
2 Mr. Yam Bahadur Dangi Office Assistant
3 Mr. Govinda Thapa Office Assistant
CHITAWAN- FIELD  OFFICE
1 Ms. Yam Kala Subedi Field Office Incharge
2 Mr. Asmit Ghimire Sr. Interlending Assistant
3 Mr. Santosh Adhikari Office Assistant
DOLKHA- FIELD  OFFICE
1 Mr. Kabi Neupane Field Program Officer
2 Mr. Samit Kumar Khadaka Sr. Interlending Assistant
3 Ms. Sunita Dahal Office Assistant
SARLAHI – FIELD OFFICE
1 Mr. Rajendra Dhakal Field Office Incharge
2 Mr. Mahesh Baral Office Assistant
KAHCHANPUR – FIELD OFFICE
1 Mr. Bishnu Dutta Joshi Field Office Incharge
2 Mr. Deepak Raj Joshi Office Assistant
RUPANDEHI- FIELD OFFICE
1 Mr. Sunil Kumar Gyawali Field Program Officer
2 Ms. Jyoti Thapa Office Assistant
3 Mr. Suman Pandey Business Assistant
KASKI – FIELD OFFICE
1 Mr. Jaganath Lamichhane Field Office Incharge
2 Ms. Deepti  Acharya Office Assistant
KALANKI – FIELD OFFICE
1 Mr. Khilnath Luitel Field Office Incharge
2 Mr. Ishwor Raj Ghimire Office Assistant
JHAPA – FIELD OFFICE
1 Mr. Ganesh Bhandari Field Office Incharge
2 Mr. Som Nath Dahal Office Assistant
DADELDHURA – FIELD OFFICE
1 Mr. Chandra Dev Joshi Field Office Incharge
2 Mr. Arun Bahadur Mahara Field Office Assistant
DANG – FIELD OFFICE
1 Mr. Bed Prasad Bhattarai Field Office Incharge
2 Ms. Kalpana Bhandari Office Assistant
LAMJUNG – FIELD OFFICE
1 Mr. Rajendra Neupane Field Office Incharge
2 Mr. Ashok Ghimire Office Assistant
PARSA – FIELD OFFICE
1 Mr. Brijesh Gupta Field Office Incharge
2 Mr. Sandeep Chaurasiya Office Assistant
SURKHET – FIELD OFFICE
1 Mr. Komal Adhikari Program Officer
2 Mr. Madan Kumar Chand Office Assistant
BANEPA – FIELD OFFICE
1 Mr. Umesh Koirala Field Office Incharge
2 Ms. Aayusha Dangal Business Assistant